atakan inşaat hakkımızda

Hakkımızda

Tarihçe

1988 yılında İstanbul’da kurulan Atakan Yapı İnşaat, iş hayatına ilk olarak otel inşaatı ile başlamış, daha sonra kuruluş öncesinden gelen tecrübelerini de değerlendirerek, çalışma sahasını tarihi eser restorasyonları, fabrika, okul, iş merkezleri, konut inşaatları gibi birçok alana yaymıştır.

Çalışanlarımızdan aldığımız güçle ve alt yapımızla hiçbir zaman tek alanda kalmadan, yelpazemizi tarihi eser restorasyonları, fabrika, okul, iş merkezleri, konut inşaatları gibi birçok alana yaymayı başardık.

Pazarın gelişen ihtiyaçlarını ve müşterilerinin beklentilerini karşılamak için kendimizi geliştirmeyi hedef haline getirdik.

Proje Geliştirme

Atakan İnşaatın kurulduğu ilk günden itibaren gerçekleştirdiği 100 ün üzerindeki projeler bulunduğu bölgenin simgesi haline gelmiştir.

Atakan İnşaat teknik kadro olarak oldukça deneyimli mimar, mühendis, tekniker ve kalfa gruplarını ve her türlü inşaat araç ve ekipmanını bünyesinde barındırmaktadır.

Atakan İnşaat olarak Mühendislik ve Proje yönetiminde her zaman en son teknoloji ve ekipman kullanılarak daima yüksek kalite sağlanmaktadır. Her projemizde bir öncekinden daha iyisini başarmayı hedef alarak iş ve uygulama süreçleri, prosedürler ve şartnameler devamlı gözden geçirilir.

Teknolojiye ve Mühendisliğe duyduğumuz tutkuyla hiç bir arazi ve zaman koşulunun işimizin kalitesine yansımasına izin vermedik.

Projelerimizde her zaman Hız, Kalite ve Güvenliği en yüksek düzeyde tutmayı hedeflemek için hem ofis hemde şantiyelerimizde ekipman desteği, personel eğitimi ve Çevre, Güvenlik ve Sağlık (ÇGS) politikaları ön planda tutulmaktadır.

Proje gelişiminden teslimine kadar her zaman müşterilerimizi sürecin içinde tutmak işimizin kalitesine yansıycağının bilinci içinde hareket ettik.

Küçük ölçekli konut projelerinden, 20000 m2 lik büyük ölçekli ve yatırımlı Endüstriyel fabrika projelerimize kadar hep yüksek standardımızı korumayı başardık.

Çalışan Profili

Atakan İnşaat çalışanlarının performansını geliştirmede eğitim ve birikimin önemli bir unsur olduğunu benimsemekte ve her bir bireyin proje geliştirme ve uygulamasına katkısını sürekli olarak takdir etmekte ve değerlendirmektedir.

Kurucumuz Mimar Mahir Metin Safkan, akademik kariyerinde (DGSA – Mimar Sinan Üniversitesi) ve iş hayatında kazandığı bilgi ve estetiği yaptığı her çalışmaya yansıtmaya özen göstermiştir. Ekibinden aldığı destekle imkansız olan projeleri akılcı çözümlerle gerçekleştirmiştir.